Német külügyminiszter: Keményen próbára teszi az EU egységét az orosz gázszállítás bizonytalansága
Ezt hangsúlyozta Annalena Baerbock arra utalva, hogy a tagállamok érdekei ugyancsak eltérnek egymástól ebben a fontos kérdésben.
Ezt hangsúlyozta Annalena Baerbock arra utalva, hogy a tagállamok érdekei ugyancsak eltérnek egymástól ebben a fontos kérdésben.
Vlagyimir Szolovjov elmondta, hogy azért fognak nyerni, mert ők az emberek lelkéért harcolnak.
A legnagyobb orosz fosszilis tüzelőanyag-importőr 85 milliárd euróval az EU volt.
A tananyag fejlesztői úgy tesznek, mintha belháború zajlana az országban.
Az igényeiket tartalmazó lista három fontossági kategóriába rendezi a beszerzendő kütyüket.
Minden forgatókönyv szerint nő a szankciók nyomása, és bővül az ahhoz csatlakozók száma. A kormányjelentés szerint Európa hirtelen elfordulása az orosz olajtól és gáztól érintheti Oroszország saját piacának ellátási képességét is.
A szankciók miatt Moszkva nem tudja beszerezni azokat az összetevőket, amikre szüksége lenne az új pilóta nélküli járművek építéséhez, vagy a régebbi, megsérült darabok javításához.
Az észak-koreaiak nem zárkóztak el attól sem, hogy építőipari munkásokat küldjenek az Ukrajna keleti részén lévő, oroszok által megszállt területek újjáépítéséhez. Videón mutatja be felszerelését a Wagner-csoport egy szanitéce.
Az amerikai hírszerzés adatai szerint az ukrajnai háborúba egyre jobban belebonyolódó oroszokat súlyos utánpótláshiány kínozza.
Az oroszok lassan araszolnak Ukrajna keleti felén, az ukránok pedig fel akarják szabadítani az elfoglalt területeket, köztük a Krím-félszigetet is. Összefoglaló a háború hétfői eseményeiről.
Amerikai elemzők szerint „érezhetően jól halad” az ukrán erők ellentámadása. Olyannyira, hogy az oroszok nem is rendeznek meg egy már előkészített „népszavazást”.
Az oroszok eltaláltak egy vezetéket. A tartalékgenerátorok még működnek.
Az ukránok egy GPS-eszközt és egy táblagépet tettek a pilótafülkébe, hogy használni tudják az amerikai rakétákat.
Az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője szerint az utánpótlás beszerzését a tagállamoknak közösen kellene elvégezniük, úgy hatékonyabb és olcsóbb is lesz.
A Novaja Gazeta főszerkesztője tavaly Nobel-békedíjat is kapott.
Dmitrij Peszkov szerint, ha Európa a szankciókra hivatkozva megtagadja a Gazprom berendezéseinek szervizelését, az nem lehet az oroszok hibája.
Az európai valuta az év eleje óta folyamatosan gyengül a dollárral szemben, aminek a hátterében a gazdasági zavarok és az ukrajnai orosz invázió által kiváltott bizonytalanságok állnak.
Az oroszok szeretnék mihamarabb lebonyolítani a két szakadár terület csatlakozásáról döntő „népszavazásokat”, miközben Zelenszkij a déli területeken és a Donbaszon is katonai sikerekről számolt be.
Az orosz háborús erőfeszítések fókuszában továbbra is a két kelet-ukrajnai megye maradéktalan megszerzése áll.
Herszonból és a Donbaszból is előrehaladásról számolt be.